Budowa domu z bala klejonego BSH gr 24 cm i 12 cm (garaż) - okolice Raciborza

Realizowany projekt był projektem indywidualnym, inwestor załozył ścianę jednorodną z bala, dlatego przyjęlismy grubość bali ścian zewnętrznych na 24 cm, a dzięki zastosowaniu drawna klejonego warstwowo BSH i obróbce drewna na maszynach CNC, połączenia bali na zamkach i na piórowpuście były bardzo dokładne, a ściany dzięki temu szczelne.

Pierwszy etap to wykonanie domu do stanu surowego zamkniętego z kompletnym dachem, zaimpregnowaną elewację zewnętrzną oraz zamontowaną stolarką otworową.

Ściany zewnętrzne z certyfikowanych bali klejonych BSH grubości 24 cm łączonych w narożach węgłowo z ostatkami, wewnątrz ściany łączone na "jaskółczy ogon". Ściany zewnętrzne garażu i ściany wewnętrzne nośne parteru z bali klejonych BSH grubości 12 cm. Na piórowpuście między balami załozone zostały 2 uszczelki rozprężne. Strop widoczny: belki stropowe z bali klejonych BSH + deska świerkowa na własne pióro gr, 30 mm szlifowana od dołu.

Dach: Więźba dachowa z drewna klejonego BSH i KVH, membrana wiatroizolacyjna Eurovent Maxi, kontrłaty  i łaty impregnowane. Dach został pokryty dachówką ceramiczną Roben Piemont, zastosowaliśmy orynnowanie tytan-cynk, komin Plewa został obłozony naturalnym łupkiem i przykryty zrobioną na wymiar pokrywą włóknowo-cementową.

Ściany szczytowe w konstrukcji szkieletowej, kontrukcja z suszonego komorowo drewna C24, z zewnątrz zabezpieczona wiatroizolacją Eurowent Wall Protect 3. Wszystkie membrany na ścianach szczytowych i dachu były klejone na łączeniach taśmami DUOTEC , dzięki czemu wiatroizolacja osiąga bardzo dobre parametry szczelności. Na zewnątrz ściany zewnętrzne obite deską grubości 30 cm na własne pióro, dzięki poziomej orientacji i szerokości równej szerokości bala nawiązując do bali w ścianach.

Okna sosnowe  o pakiecie 3szybowym, z bezpieczną szybą zespoloną P4 VSG, o profilu 92mm, z okuciami antywyważeniowymi i kontaktronami. Brama garażowa Wiśniowski Uni-Pro z drzwiami przechodnimi i okienkami, drzwi wejściowe z drewna dębowego robione na zamówienie. Okna dachowe 3szybowe Fakro.

Cała elewacja zewnętrzna drewniana czyli: bale ścian zewnętrznych, słupy, deski na ścianach szczytowych, deski podbiciowe oraz elementy więźby dachowej wystające poz obrys ścian zewnętrznych została zaimpregnowana dwukrotnie wieloskładnikowym preparatem przeciwko korozji biologicznej z filtrami UV Remmers HK-Lasur.

Przestrzeń montażową wokół okien/drzwi zakrylismy opaskami z drewna świerkowego.

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami