Prace wykończeniowe w domu z bali sosnowych - Zaniemyśl

Prace wykonane zostały w domu z bali sosnowych o przekroju prostokątnym, łączonych na własne pióro, zbudowanym na jesień do stanu surowego otwartego.

Mimo, że konstrukcja stała w takim stanie przez cała zimę, niezwykle ważne było wykonanie prac takich, jak np. ścianek działowych parteru, czy montażu stolarki okiennej, w taki sposób, aby zapobiec niszczącemu działaniu osiadania konstrukcji.

Najpierw zrobiliśmy konstrukcję szkieletową ścianek działowych na ruchomych mocowaniach do ścian z bali, zostawiająć przestrzeń pod stropem na osiadanie. Równocześnie docieplaliśmy połaci dachowe wełną mineralną zabezpieczoną od wewnątrz folią paroizolacyjną.

Natsępnie zostały pociągnięte przewody instalacji, ścianki zostały wypełnione wełną skalną w sztywnych płytach, obite obustronnie płytami OSB 15 mm po czym ścianki i poddasze zostały wykończone w płytach gipsowo - kartonowych.

Aby zachować kolorystykę spójną ze ścianami z bali wykonaliśmy podłogi z deski sosnowej olejowanej oraz schody z drewna sosnowego.

Na koniec zamontowaliśmy wykonane na zamówienie okna i drzwi tarasowe z drewna sosnowego ze szprosami wiedeńskimi wraz z opaskami okiennymi.

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami