Rozbudowa domu w konstrukcji szkieletowej drewnianej - woj. świętokrzyskie

Rozbudowa polegała na wybudowaniu niezależnej bryły  budynku z poddaszem użytkowym o wymiarach 7,6 x 8,6 m na płycie fundamentowej, z istniejącym budynkiem konstrukcje łączą się tylko poprzez więźbę dachową, przylegające ściany są montowane z zachowaniem dylatacji.

Konstrukcję domu wykonaliśmy ze słupków z drewna świerkowego suszonego korowo, 4ro stronnie struganego z zaokrąglonymi krawędziami, o wymiarach 150 x 45 mm, belki stropowe miały wymiary 200 x 80 mm.

W pierwsze siedem dni montażu złożyliśmy konstrukcję ścian nośnych i działowych, konstrukcję stropu i więźby dachowej. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne zostały usztywnione dzięki jednostronnemu obiciu płytami OSB-3 15 mm, strop płytami OSB-3 grubości 22 mm. Dach został pokryty membraną dachową Eurovent Maxi 140g/m2, kolejne paski membrany zostały ze sobą sklejone dwustronnymi taśmami DUOTEC w celu zwiększenia szczelności bariery wiatroizolacyjnej.

Wymurowany został systemowy komin Plewa Uni Fu 20 z kanałami wentylacyjnymi, z mocowaniem do więźby dachowej zabezpieczającym przed działaniem pracy konstrukcji oraz wykonaną na zamówienie włóknowo-cementową pokrywą komina.

Słupy zostały połączone ze słupkami fundamentowymi stalowymi podstawami na śrubach.

 Ściany zewnętrzne zostały docieplone wełną skalną Rockwool Superrock w sztywnych płytach: 15 cm między słupkami konstrukcji ściany oraz 10 cm na elewacji,  między łatami na które docelowo będzie nabita deska elewacyjna. Wełna w sztywnych płytach gwarantuje równą grubość na całej powierzchi oraz przede wszystkim nie osiada w ścianach pod wpływem własnego ciężaru, a co za tym idzie, nie pojawiają się mostki termiczne, jak w przypadku zastosowania zwykłej miękkiej wełny.

Połać dachowa została docieplona wełną skalną Rockwool Superrock 15 cm między krokwiami + 10 cm Rockwool Megarock Plus na stelażu stalowym.

Na przegrodach zewnętrznych od środka zastosowana została atestowana folia paroizolacyjna, na elewacji membrana wiatroizolacyjna Eurovent Wall Protect 3. Paroizolacje i wiatroizolacje były klejone na wszystkich łączeniach i zakładkach dwustronną taśmą DUOTEC, dzięki temu uzyskaliśmy konieczną przy tych powłokach szczelność.

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami