Rozbudowa i przebudowa domu w konstrukcji murowanej - Ustroń

Realizowany przez nas projekt dotyczył starego domu z cegły w kiepskim stanie - zaprojektowane zmiany dotyczyły podlania części istniejących fundamentów, dobudowy części budynku z pustaków, wymurowania nowych kominów, komplenej wymiany więźby dachowej oraz pokrycia dachu. Bryła budynku została powiększona o duże tarasy i balkony z obu stron budynku, konstrukcja nośna wykonana została ze słupów i belek modrzewiowych z podłogą z modrzewia syberyjskiego w systemie deck-dry.

Zamontowaliśmy wykonane na zamówienie okna półskrzynkowe wzorowane na pierwotnie tam zamontowanych oraz okiennice drewniane i opaski okienne na części derwnianej elewacji.

Elewacja została docieplona oraz otynkowana, na nowej części budynku elewację dociepliliśmy wełną mineralną oraz obłożyliśmy płazami modrzewiowymi na ruszcie drewnianym. Elewacje piwnic i kominy zostały obłożone kamieniem "na dziko", kamień został położony również na  jednym z tarasów i na ganku wejściowym.

Nasi instalatorzy wykonali nowe kompletne instalacje elektryczne, wo-kan i grzewcze.

Na nowo zostały wykonane elewacje wewnętrzne parteru, dach dociepliliśmy wełną mineralną, wykonaliśmy ścianki działowe i wykończyliśmy poddasze w płytach gipsowo-kartonowych.

Garaż wyłożony został kostką granitową.

 

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami