Przebudowa i rozbudowa domu z płazów drewnianych pod Wrocławiem

Przebudowa polegała na budowie zadaszenia duzego tarasu na drewnianej konstrukcji oraz , ze względu na chęć uzyskania większej powierzchni poddasza przez Inwestora, zaplanowane zostało przesunięcie ściany szczytowej w konstrukcji szkieletowej o szerokość balkonu, co powiększyło o 1 metr długość pomieszczeń na poddaszu.

Pierwszym etapem prac było wykonanie zadaszenia tarasu na solidnych drewnianych słupach. Słupy posadowilismy na regulowanych stalowych śrubach, na krokwie nabita została świerkowa deska na piórowpust.

Wszystkie elementy konstrukcji zadaszenia jak krokwie, słupy, zastrzały i murłaty zostały dwukrotnie malowane impregnatem Remmers HK-Lasur w kolorze orzech.

Starą ścianę ze zniszczoną deską elewacyjną rozebraliśmy i następnie złożyliśmy nową przesuniętą o szerokość balkonu. Konstrukcja z suszonego drewna konstrukcyjnego czterostronnie struganego została wypełniona wełną skalną Rockwool Superrock w sztywnych płytach, z zewnątrz zakrytą membraną wiatroizolacyjną Eurovent Wall Protect 3, od środka folią paroizolacyjną. Na elewację ściany zastosowaliśmy szeroką deskę świerkową o grubości 30mm. Na miejsce starych zniszczonych opasek drzwiowych wykonaliśmy nowe, drzwi balkonowe ze względu na brak balkonu zabezpieczone zostały drewnianymi balustradami francuskimi.

Balkon, który stał się teraz podłogą poddasza został od góry pokryty grubą płytą OSB 22mm, docieplony 200mm wełny skalnej Rockwool Megarock Plus, zabezpieczony wiatroizolacją oraz wykonczony od spodu deską boazeryjną malowaną impergnatem Remmers HK-Lasur bezbarwnym.

Zadaszenie tarsu ze wzgledu na małe nachylenie zostało pokryte papą a następnie na życzenie Inwestora dachówką ceramiczną taką jak na pozostałych połaciach dachowych domku.

Wewnątrz dociepliliśmy połacie dachowe wełną Rockwool Toprock, nakręciliśmy płyty OSB a następnie płyty gipsowo-kartonowe.

 

 

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami