DOMY Z BALI PROSTOKĄTNYCH

Domy z bali o przekroju prostokątnym to doskonała propozycja na ciepły, przyjazny a jednocześnie praktyczny dom. Bale połączone są w narożach wieńcowo z ostatkami, najczęściej łączone ze sobą na własne pióro na całej długości, można również zastosować mszenie wełną drzewną między balami.

Wielbiciele drewna w czystej postaci mogą zdecydować się na ściany jednorodne z grubego bala – wtedy otrzymują drewno i na zewnątrz i wewnątrz domu – ściany zewnętrzne oddychają i regulują poziom wilgoci, a jednocześnie płaski profil ściany pozwala wykorzystać przestrzeń w stu procentach.

Można również postawić na uzyskanie lepszego współczynnika przenikania ciepła stosując ścianę warstwową – budujemy wtedy konstrukcję z cieńszych bali (od 12 – 20 cm grubości), z dociepleniem wełną skalną w płytach od wewnątrz i z wykończeniem wg swojego pomysłu na wnętrze; albo w drewnie – desce imitującej bal, lub w płytach gipsowo-kartonowych, jeżeli chcemy mieć wnętrza wykończone na biało.

Wiedza praktyczna naszych montażystów i znajomość rozwiązań technicznych pozwala nam łączyć te technologie wykończenia bez obaw o niszczący wpływ osiadania konstrukcji z bali na ścianki działowe, płyty g-k czy stolarkę otworową.

Klientom, którzy chcą mieć dom z drewna ale niekoniecznie z naturalnymi pęknięciami, które cechują bal lity proponujemy wykonanie z bali wykonanych z drewna klejonego warstwowo BSH/KVH. Taki materiał, wykonany ze sklejonych ze sobą, suszonych komorowo elementów, z których usunięte zostały rdzenie, nie pęka, nie ulega skręceniom, wypaczeniom, skurczom – jest to po prostu gotowy materiał, z którego możemy wybudować dom do zamieszkania od zaraz.

Z bali o przekrojach prostokątnych można wybudować zarówno tradycyjną chałupę góralską, jak i zrealizować nowoczesny projekt architektoniczny – w obu przypadkach ta technologia wykonania się sprawdza i domy tak wykonane świetnie się prezentują.

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami