DOMY Z BALI KLEJONYCH WARSTWOWO

Klientom, którzy chcą mieć dom z drewna, ale niekoniecznie z naturalnymi pęknięciami, które cechują bal lity proponujemy wykonanie z bali wykonanych z drewna klejonego warstwowo BSH/KVH.

W takim materiale, wykonanym ze sklejonych ze sobą, suszonych komorowo lameli, z których usunięte zostały rdzenie, jest zminimalizowane pękanie, skręcenie i wypaczenia elementów oraz osiadanie całej konstrukcji obiektu – jest to po prostu gotowy materiał, z którego możemy wybudować dom do zamieszkania od zaraz.

Bale gotowe do montażu:

Sprowadzony z Austrii, certyfikowany materiał obrabiamy na maszynach CNC z komputerową dokładnością, unikając wszelkich nieszczelności na zamkach węgłowych a co za tym idzie mostków termicznych, które są częstą bolączką, kiedy nacięcia są wykonywane ręcznie, lub kiedy niedosuszone bale zsychają się po montażu.

Tak więc jest to wariant technologiczny bardzo praktyczny, materiał lepszy zarówno pod względem parametrów wytrzymałościowych, konstrukcyjnych jak i dzięki zminimalizowanemu pękaniu, pod wzgledem przenikania ciepła.

Bale klejone mogą mieć dowolny przekrój: prostokątny, półokrągły lub okrągły, oraz grubość.,wizualnie nie różnią się od litego, lemele widać jedynie na przekroju drewna czyli na ostatkach.

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami