DOMY Z BALI OKRĄGŁYCH

 

Budowa z bali ręcznie struganych, naturalnie okrągłych z mszeniem wełną drzewną miedzy balami to tradycyjna, sprawdzona i znana od lat technologia budowy domów górali beskidzkich, którzy teraz przygotowują i składają nasze domy.

Do budowy najczęściej stosujemy świerk istebniański – odmianę świerka o świetnych parametrach technicznych, ale na życzenie Klienta budujemy również z modrzewia, czy sosny.

Masywne bale świerkowe o średnicy 30 cm zapewniają odpowiednie własności cieplne budynku, natomiast połączenia wieńcowe w narożach z ostatkami zapewniają stabilność konstrukcji domu.

Jednorodna ściana zewnętrzna z bala litego, bez jakichkolwiek sztucznych materiałów ma świetną pojemność cieplną dzięki czemu w domu panuje mikroklimat: w lecie ściany zatrzymują ciepło płynące z zewnątrz, w zimie zatrzymują w domu ciepło długo po wygaszeniu ogrzewania. Dzięki swoim właściwościom higroskopijnym bale regulują również w naturalny sposób poziom wilgotności w domu.

Wykończenie bali może być proste i oszczędne w formie, mogą być również wykonane zdobienia elementów, jak np. rzeźbione krokwie wystające poza obrys dachu, deski w szczytach itp.

Mszenie wełną drzewną to tradycyjna metoda uszczelniania przestrzeni między balami, oprócz funkcji izolacyjnej pełni również funkcję ozdobną.

Nasi partnerzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami